7.7 C
Ohrid
петок, април 23, 2021
Почетна Македонија Ова се близначињата Анастасија и Габриел, првите бебиња родени во 2020-та година

Ова се близначињата Анастасија и Габриел, првите бебиња родени во 2020-та година

Translate (Eng):[gtranslate]

Нов почеток и нов живот. Анастасија и Габриел се првите родени бебиња – близначиња на Клиниката за гинекологија и акушерство.

-На родителите им посакуваме добро здравје, успешна и среќна година. Мајката Снежана ја има целосната потребна здравствена заштита и нега. Упатуваме честитки за професионалноста до целиот медицински персонал во сите јавно-здравствени установи. Нека ни е среќна новата 2020 година, информираат од ГАК.

скопје.инфо

РЕКЛАМА
- Реклами -