19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаЗабаваТуристи од Скопје се сместиле во хотел со 5 ѕвезди па си...

Туристи од Скопје се сместиле во хотел со 5 ѕвезди па си донеле тостер од дома да печат колбаси !!

Оваа година ќе биде запаметена како една од најтешките економски години, особено во секторот туризам. Угостителските објекти и естрадните уметници и вработените во овие сектори, претрпеа најголеми штети пишува веб порталот Галама.

 

Владата за да ја ублажи оваа состојва, воведе бесплатни ваучери за граѓаните, мерка која требаше да им овозможи да поминат неколку денови на езеро или планина, а истовремено, хотелите и сместувачките објекти, колку-толку да се опорават од тешката финансиска состојба.

Се чини дека мерката беше добра, немаше поплаки од ниту една страна, задоволни беа гостите, но и угостителите. Сепак, некои се обиедоа и од ова да направат „пародија“.

На социјалните мрежи забележавме статус кој опишува случка од Гевгелија, во која, млади луѓе од Скопје се дрзнале во хотел со 5 ѕвезди во Гевгелија, во собата да печат колбаси на тостер.

Ние не знаеме дали е ова вистина, но ви го пренесуваме статусот на корисникот на социјалната мрежа Твитер:

„Нишка на денот: Младо друштво од Скопје отишле на викенд во хотел со 5 ѕвезди во Гевгелија. Во текот на денот гостинка од друга соба се жали на непријатна миризба низ спратот.

Доаѓа обезбедување и гледа дека дечките ПЕЧАТ КОЛБАСИ НА ТОСТЕР ВО СОБАТА! Но тоа не е се.

Им го конфискуваат тостерот на рецепција и ќе им го вратат откако ќе си одат од хотелот.

Во меѓувреме се менува смената на рецепција, овие доаѓаат и викаат на новата требаше еден тостер да ни стигне, проверете дали е на рецепција. Оваа го гледа и им го враќа истиот тостер.

Погодувате што се случува потоа, нели? ИСТАТА гостинка се жали на иста миризба поручек. Доаѓа обезбедување и ги фаќа пак со колбасите на тостерот!

Гостите се отстранети од хотелот заедно со фамозниот тостер. Биле со ваучери за туризам. Немам инфо дали отишле во друг хотел.“

 

Извор: Галама

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...