22.3 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаЗабаваПогледнете како изгледаа нашите пејачки пред да инвестираат во естетската хиpypгија и...

Погледнете како изгледаа нашите пејачки пред да инвестираат во естетската хиpypгија и плacтичните опеpaции…

Нашата естрада е полна со пејачки кои со својот изглед ги оставаат мажите без здив, а некои од нив кога ќе се појават, па и да не се познати, не можат да бидат незабележани од останатите. Тие ги следат трендовите, а некои од нив решиле да направат корекција на своето тело, нешто што веќе со децении е популарно како во светот, така и кај нас.

Повеќето од нашите пејачки одлучиле да интервенираат во големината на дeкoлтето, и сега гордо го покажуваат, иако не ретки се и оние кои прават мали интервенции со кои предизвикуваат лавина од позитивни реакции. Една од нив е и пејачката Сузана Гавазова која важи за една од најпознатите и најатрактивните пејачки на нашата фолк сцена.

Сузана Гавазова на почетокот од кариерата
Па така за Гавазова во македонските медиуми пред неколку години можеше да се прочита дека направила cилик*нски усни, наводно кај познат специјалист во Софија за што платила 1500 евра.Џесика Палашкоска

И Џесика Палашоска е една од ретките пејачки која не крие дека има направено корекција која денес радо ја покажува.


Исто така и Елена Велевска изгледаше многу поразлично на почетокот од кариерата..

И за убавата фолк пејачката Адријана Кеш е познато дека нема ништо против естетските корекции, бидејќи своевремено и самата призна дека порано има направено интервенција во пределот на дeкoлтето.


На мета се најде исто така и Сања Ристеска, пејачката која драстично го промени својот изглед.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...