17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Забава Бојан Велевски: "Отсега стан ќе можете да купите и со масло"

Бојан Велевски: “Отсега стан ќе можете да купите и со масло”

Translate (Eng):[gtranslate]

Сончогледот, сончогледовото и палмовото масло се берзански производ и цената на маслото веќе 7-8 месеци континуирано расте на светските берзи, но и на домашниот пазар. Само за три месеци цената „рипна“ за половина евро. Тоа може да повлече поскапување на другите прехрамбени производи.

Килограм брашно 45 денари, литар зејтин 100 денари..

Овие цени ги вознемирија потрошувачите во Македонија, па така да актерот Бојан Велески на свој начин ќе ви објасне како го гледа тој поскапувањето на зејтинот од негова преспектива…

РЕКЛАМА

САТИРА

- Реклами -