7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаЗабаваБојан Велевски: "Отсега стан ќе можете да купите и со масло"

Бојан Велевски: “Отсега стан ќе можете да купите и со масло”

Сончогледот, сончогледовото и палмовото масло се берзански производ и цената на маслото веќе 7-8 месеци континуирано расте на светските берзи, но и на домашниот пазар. Само за три месеци цената „рипна“ за половина евро. Тоа може да повлече поскапување на другите прехрамбени производи.

Килограм брашно 45 денари, литар зејтин 100 денари..

Овие цени ги вознемирија потрошувачите во Македонија, па така да актерот Бојан Велески на свој начин ќе ви објасне како го гледа тој поскапувањето на зејтинот од негова преспектива…

САТИРА

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...