29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаЗабаваСе ожени еден од најпозитивните ликови во Македонија- Дарко Влогс и Даниела...

Се ожени еден од најпозитивните ликови во Македонија- Дарко Влогс и Даниела се заколнаа на вечна љубов во Хаваи!!!

Нашиот другар и голем пријател Дарко Јефремов и неговата сакана Даниела Станковска се заколнаа на вечна љубов на Хаваи- или како што би кажал еден интересен лик на Јутјуб -”НА ХАВАЈСКИТЕ ОСТРОВИ МАДАМ”.

Свадба е голема… Денес се женам“ – сподели со своите обожаватели најпознатиот македонски камионџија Дарко Влогс, кој на плажа на Хаваи стапи во брак со неговата девојка Даниела Станковска.

Најпознатиот македонски камионџија по подолг одмор во Грција и Македонија во моментов е на Хаваи заедно со неговата девојка Даниела, а оттаму објави видео во кое сподели со своите следбеници како изгледал најубавиот ден во нивните животи.

„Свадба е голема Дарко и Бебо Влогс. 20.08. 2021“ – напиша тој до видеото.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DarkoVlogs📺 (@darkovlogs)

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...