16.3 C
Ohrid
понеделник, мај 16, 2022
Почетна Забава Публиката гласаше, конечно имаме успешен референдум-Почнува снимањетo на шестата сезона од...

Публиката гласаше, конечно имаме успешен референдум-Почнува снимањетo на шестата сезона од хумористичната серија ”Преспав”

Translate (Eng):[gtranslate]

Продуцентите на хит-серијата „Преспав“, конечно, ја најавија и шестата сезона од оваа хумористична серија.
Тие побараа од публиката да гласа дали сака нова сезона и на шега велат дека имале успешен референдум.
„Драги преспавци, ви благодариме за гласањето. Излезноста беше максимална и иако до самиот крај беше
неизвесно, сепак победи хаштагот #Сезона 6. Честитки до сите двајца учесници…