Новопечениот тато Курц, откри како ќе се вика бебето.

Лидерот на Народната партија на Австрија (ОВП) Себастијан Курц денес објави дека на синот, кој се роди вчера, му го дале името Константин.

Девојката на поранешниот австриски канцелар се породи вчера, а веста на социјалните мрежи ја објави самиот Курц.

Денес тој ја објави и првата фотографија на која се гледаат рацете на родителите и малото раче на нивното бебенце. Инаку, Курц е познат како личност која не сака да изнесува детали од приватниот живот во јавноста. Сепак, решил да ја сподели информацијата за името на синот.

– Многу благодарам за убавите желби по повод раѓањето  на нашиот син. Многу се радуваме и уживаме во заедничкото време во тројка, напишал на Инстаграм.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here