15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаСветНовопечениот тато Курц, откри како ќе се вика бебето.

Новопечениот тато Курц, откри како ќе се вика бебето.

Лидерот на Народната партија на Австрија (ОВП) Себастијан Курц денес објави дека на синот, кој се роди вчера, му го дале името Константин.

Девојката на поранешниот австриски канцелар се породи вчера, а веста на социјалните мрежи ја објави самиот Курц.

Денес тој ја објави и првата фотографија на која се гледаат рацете на родителите и малото раче на нивното бебенце. Инаку, Курц е познат како личност која не сака да изнесува детали од приватниот живот во јавноста. Сепак, решил да ја сподели информацијата за името на синот.

– Многу благодарам за убавите желби по повод раѓањето  на нашиот син. Многу се радуваме и уживаме во заедничкото време во тројка, напишал на Инстаграм.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...