17.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаЗабаваПозната актерка позираше гола со синот, па заврши во затвор (ФОТО)

Позната актерка позираше гола со синот, па заврши во затвор (ФОТО)

Актерката од Гана, Роузмонд Браун (32), попозната во Африка по уметничкото име Аквапем Поло, ќе ги помине следните три месеци во затвор поради една објава на социјалните мрежи, пренесува Њујорк пост.

Таму минатата година позираше гола со синот кој имаше долна облека, а фотографијата ја објави на Инстаграм како честитка за седмиот роденден на своето дете.

Фотографијата набрзо стана вирална во Гана, не им се допадна на властите, па 32-годишната мајка заврши на суд.

Иако, како што и самата рече, очекувала „да се извлече“, судијката Руби Ариети одлучи поинаку.

– На судот му пречи ваквиот тип на објавување на социјалните мрежи. Зголемувањето на објавувањето на голи материјали во последните години е неверојатно. Ова е и предупредување и порака до другите да не прават вакви работи – напишала судијката во своето објаснување.

Првичната казна ја доби во четвртиот месец, но по празни жалби и други правни постапки, процесот се одолговлекуваше до декември, кога беше потврдена казната.

– Сине, знај дека те сакам најмногу на светот. Биди добар додека не се врати мама. Знајте дека се е во божји раце – изјави актерката по пресудата.

Поддршка добила од бројни колеги, а најгласна била раперката Карди Б.

– Гледам многу семејства во САД како позираат во вакви пози. Не ми се допаѓа, не е моја работа, но мислам дека нема злоупотреба за која таа е обвинета. Мислам дека тоа е само натурализам. Затворската казна сепак е преголема. Можеби ќе и додели условна казна за социјалните мрежи – напиша тогаш раперот.

И додека мама Поло е во затвор, нејзината колешка актерка ќе се грижи за нејзиниот син.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...