18.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 17, 2024
ПочетнаЗабаваМакедонскиот моден креатор Златко, од старо ќебе на баба му направи капут....

Македонскиот моден креатор Златко, од старо ќебе на баба му направи капут. (Видео)

Македонскиот моден дизајнер Златко Јовановски од старо ќебе на баба му си направи капут. Креаторот, кој е
познат по екстравагантните фустани и корсети со многу светки и скапоцени камења, овој пат ја изненади
јавноста со идејата да го претвори старото ќебе во ново парче облека. Тој на Тик-ток објави неколку видеа и
покажа како течел целиот процес.

Златко, познат како ЈЗЈ, последнава година е постојано актуелен во јавноста. Тој неодамна креираше два корсетфустани за Јелена Карлеуша, а негова креација носеше и Цеца на еден од концертите. За дизајните на Златко
пишуваа и светските медиуми, откако пејачката Ава Макс се појави во негов дизајн на насловната страница на
магазинот Her World, а негови креации се појавија и во Космполитан.

@jzj_zlatko #jzjkingofsparkle #fyp #make #coat #fashion #style #fashiondesigner #diy #designer #tetovo #skopje #balkan #wool #style #foryou #viral #fornite #desig ♬ The Business – Tiësto

“>ВИДЕО ТУКА
Репортер.Мк

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...