21.8 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаМакедонијаКандидатот за заменик министер за култура знаел да работи на три интернет...

Кандидатот за заменик министер за култура знаел да работи на три интернет пребарувачи: Google Chrome“, „Opera“ и „Firefox“.

Кандидатот за заменик министер за култура Даим Лучи во својата биографија која ја доставил до премиерот Димитар Ковачевски напишал дека знае да користи дури три пребарувачи на интернет.

Во ставката „Компјутерски вештини“ освен „Windows“, „Microsoft Word“, „Power Point“ и „Excel“ Лучи навел и три пребарувачи на интернет. Тој во CV-то напишал дека знае да ги користи „Google Chrome“, „Opera“ и „Firefox“.

До минатата година тој бил советник во општина Чаир. Во своето CV може да се пофали и дека бил претседател на младинскиот форум на Алтернатива, основач на партијата Алтернатива, а претходно и претседател на младинскиот форум на движењето БЕСА и основач на оваа партија.

Тој бил активен и како ученик и како студент, па се јавува како основач и претседател на Сојузот на ученици Албанци, но и на Унијата на студенти Албанци.
Извор: Press24.Mk

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...