22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаЗабаваКотецу ја отпеа песната за Охридската архиепископија

Котецу ја отпеа песната за Охридската архиепископија

Јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу е познат по своите чести обработки на омилените македонски песни. Неговата најнова изведба, која вчера ја сподели на Јутјуб, е траорната „Песна за патрикот“ или „1762 лето“.

Тажалката за укинувањето на Охридската архиепископија овој голем пријател на Македонија ја изведе со многу емоции. Послушајте тука.

<iframe width=”373″ height=”210″ src=”https://www.youtube.com/embed/p8YlEP-WTvU” title=”YouTube video player” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Седумте лица кои упаднаа во М-НАВ осудени условно: Немало докази дека била загрозена безбедноста

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе пресуди врз основа на предлог-спогодби со седум лица обвинети како соизвршители на кривично дело – Спречување на службено...

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...