6.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаЗабаваЛила Филиповска се крстеше на реката Јордан, погледнете како изгледаше

Лила Филиповска се крстеше на реката Јордан, погледнете како изгледаше

„Како вистинска христијанка и верник.., овој чин е она што сакав одамна да го направам и во моментов не постои посреќен човек од мене“, напиша Лила…

Нашата позната водителка ги спакува куферите и замина за Јордан, ма едно навистина интересно патување.

Таа најпрво објави фотографија од авионот и ги изненади обожавателите со своето интересно издани, а потоа објави и неколку снимки од прошетката низ главниот град на Јордан, Аман.

Лила потоа со своите фанови сподели и снимки од посетата на реката Јордан, на местото за кое што се верува дека е крстен Исус Христос.

Таа беше на местото на кое што според Библијата Јован Крстител го крстел Исус, а потоа влезе во реката и го направи светиот чин.

„Како вистинска христијанка и верник.., овој чин е она што сакав одамна да го направам и во моментов не постои посреќен човек од мене“, напиша Лила на фотографијата направена по излегувањето од реката на која многумина повторно ја почувствуваат поврзаноста со Господ.

Покрај посетата на ова место, таа ја посети и долината во која Мојсеј, според Библијата, им донел вода на верниците.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...