16.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаСветВистинско чудо во Труција, 85-годишна жена спасена од урнатините по 107 часа

Вистинско чудо во Труција, 85-годишна жена спасена од урнатините по 107 часа

85-годишната Зејнеп била спасена откако поминала 107 часа во урнатините.

Жената повеќе од четири дена била заробена во урнатините на станбена зграда во градот Адијаман во југоисточна Турција, пишува „Скај њуз“.

Humanitarian Relief сподели видео на „Твитер“ на кое се гледа една постара жена моменти откако била извлечена од урнатините.

На видеото се гледа 85-годишна жена како седи завиткана во ќебе додека спасувачите комуницираат со неа.

Таа е една од стотиците луѓе кои беа извлечени од урнатините на уништените згради во Турција по силните земјотреси во понеделникот. ВИДЕО ТУКА https://twitter.com/ihhen/status/1624070355420684288?s=46&t=Vlip9N8TOCzo3aF2LCqQMA

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...

Гром удрил во авионот на македонските одбојкари

Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европската златна лига во Белгија е пролонгирано, бидејќи вчера гром удрил во авионот за време...

Арбен Таравари ќе биде министер за здравство

Актуелниот градоначалник на општина Гостивар Арбен Таравари ќе биде идниот министер за здравство во Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, дознава ТВ21. Таравари, воедно беше и претседателски...