7.6 C
Ohrid
сабота, март 2, 2024
ПочетнаАвстралијаМакедонскиот Пабло Ескобар уапсен од полицијата во Перт

Македонскиот Пабло Ескобар уапсен од полицијата во Перт

Македонскиот Пабло Ескобар или македонецот како што го нарекуваат медиумите во западна Австралија е уапсен под наводно обвинение дека перел пари на организиран  криминален синдикат кој бил управуван од 23 годишно “дете”. Според медиумите во западна Австралија синдикатот влече корени во Меделин Колумбија од каде што потекнува Пабло Ескобар кралот на кокаинот. Синидкатот во кој има замешано поголема група на луѓе од различни професии од цел свет во трагата им влегла американската полиција и во соработка со австралиската полиција успеале да го скршат синдикатот и да запленат поголемо количество  на дрога . Шефот на овој криминален синдикат не е уапсен и се наоѓа во Колумбија каде е недостапен за властите

Повеќе информации

https://thewest.com.au/news/wa/exposed-unmasking-the-kids-crew-ng-b881229773zfbclid=IwAR0FSgcYuwcvrGUiUT02VnGWsA8ARA3DhLor7yAe1HEuh3PoAfEFECKrQ9g

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...