25.3 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Свет ПОЧЕТОКОТ НА ЛЕГЕНДАТА Најстарото преживеано „порше“ и личен автомобил на Фердинанд Порше...

ПОЧЕТОКОТ НА ЛЕГЕНДАТА Најстарото преживеано „порше“ и личен автомобил на Фердинанд Порше оди на аукција

Translate (Eng):[gtranslate]

Постојат специјални автомобили, но има и вакви: порше тип 64 од 1939 година, најстариот преживеан автомобил кој го носи името на компанијата и личниот автомобил на легендардниот Фердинанд Порше.

- Реклами -