4.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаЗабава(ВИДЕО) ШОКАНТНО И ДУХОВИТО: Покојник проговорил, на својот погреб, од ковчегот: “Каде...

(ВИДЕО) ШОКАНТНО И ДУХОВИТО: Покојник проговорил, на својот погреб, од ковчегот: “Каде сум, пуштете ме оттука!”

Покојниот Ирец веројатно со некој од членовите на семејството претходно договорил гласовната, аудио-порака, да биде оставена во ковчегот.
Погребите на блиски лица претставуваат еден од најтажните настани во животот на човекот.
Меѓутоа, погребот може да се претвори и во забава и смеа. Тоа најдобро со својот пример го покажал еден Ирец кој луѓето, кои дошле на неговиот погреб, ги насмеал до солзи.
Имено, тој сите присутни ги насмеал добро со забавна посмртна порака.
Додека ковчегот веќе бил во гробницата, а роднините и пријателите стоеле околу гробното место, наеднаш се слушнало тропање во дрво, а набрзо се слушнал и гласот на починатиот:
“Еј каде сум? Има ли некој? Пуштете ме оттука!”.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Истепан вработен во ЕВН во Сарај.

Во текот на вчерашниот ден во 15.00 часот во СВР Скопје, Д.Б.(38) од с.Кадино, општина Илинден, пријавил дека во с.Глумово, општина Сарај, при извршување...

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...