24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Австралија (Фото) Емотивно до солзи: Кенгур ја прегрна волонтерката која го спаси од...

(Фото) Емотивно до солзи: Кенгур ја прегрна волонтерката која го спаси од пожapот

Translate (Eng):[gtranslate]

За жал ние луѓето многу често не знаеме да ја изразиме нашата благодарност, но за среќа тука се животните да не потсетат на тоа.

Како што е познато Австралија е зафатена од пожapи кои поради временските услови уште повеќе се засилуваат, а во нив најпогодени се животните. Илјадници волонтери се мобилизираат и секојдневно помагаат во гасење на пожарите, но и во спасување на оние кои се најмалку заштитени.

РЕКЛАМА

Принцезата Аби како што ја нарекуваат, го започнува својот ден со прегратка од луѓето кои работат во засолништето за кенгури. Малата Абигејл ја загубила мајката во пожapот, а волонтерите ја пречекаа во засолништето со раширени раце.

- Реклами -