8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаДебарцаНа лудилата им нема крај: Oд Вмро Дпмне го обвинуваат градоначалникот Ногачески...

На лудилата им нема крај: Oд Вмро Дпмне го обвинуваат градоначалникот Ногачески бидеќи поставил сигурносни камери во општината !!

Факт е и очигледно дека симпатизерите и членовите на Вмро Дпмне не можат да пронајдат грешка и забелешка во двегодишното работење на градоначалникот Ногачески, па сега со клевети и смешни вести сакаат да му го нарушат угледот и неговата чесна работа пишуваќи зошто поставил сигурносни камери во општината…

Нивната реакција гласи вака:

ВМРО-ДПМНЕ Дебрца со реакција во врска со работењето на градоначалникот на општина Дебрца, Зоран Ногачески.

„Граѓаните на општина Дебрца во очекување се градоначалникот да излезе со најнов facebook статус “Моментот кога го вклучувам видео надзорот во Општината”, како што тоа го направи пред две и повеќе години кога ги исклучуваше, велејќи “никој во општинската зграда нема и не смее да биде под видео надзор”, а имајќи го во предвид тоа што градоначалникот во заминување пред извесно време во општинската зграда постави најсовремен видео надзор, спротивно од тоа што го ветуваше кога дојде на функција.

Ногачески не би бил тој доколку не им одговори за најбрзо време преку фејзбук статус, како што гласеше и нивното барање…

Фала Ви што се јавивте.
Со небулоза. Демек со тоа што општинската зграда во Белчишта била под видео надзор ( од чисто безбедносни причини ) паднала “слободата и многу граѓани биле вознемирени”.
Ај Ви се молам !
Колку беше слободна и отворена општина Дебрца за време на четири и пол годишното владеење на Игор Трајкоски, а колку за време на моето двегодишно практикување на локалната власт лесно можете да проверите. Само прашајте ги граѓаните, сите граѓани без оглед на партиската определба и вработените во општинската администрација, и тие без оглед на партиската определба.
Знам дека Ве тераат нешто да напишете. Ве разбирам, избори се ближат. Ама ако морате, дај пишувајте за општинските проекти, критикувајте ако веќе морате за нив.
П.С. Деновиве завршивме со ревизијата на финансиското работење на мојот претходник. За бргу и Вие и граѓаните ќе видите за што се се трошеле општинските пари и како се практикувала локалната власт.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери очекува автопатот Гостивар-Кичево да биде готов во 2027 година

Техничкиот премиер Талат Џафери придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, изврши увид...

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава Денеска (01.03.2024) во 04.00 часот во с. Сенокос, општина Долнени, полициски службеници од ОВР Прилеп...