13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаДебарцаЕксклузивно: Две лица од општина Дебрца-Охрид позитивни на вирусот Ковид-19

Ексклузивно: Две лица од општина Дебрца-Охрид позитивни на вирусот Ковид-19

Шило Магазин ексклузивно дознава дека официјално во општина Дебрца има заболено две лица со вирусот Ковид-19. Како што дознавме едното лице е здравствен работник, а другото лице вработено во охридска бензинска….

Лицата кои се заболени се наоѓаат во домашна самоизолација со лесна клиничка слика, а исто така е земен бриз и од нивните семејства и луѓето со кои биле во контакт.

За Шило Магазин оваа информација ја потврдиja и вработените лица во општината.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...