14.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Дебарца Ексклузивно: Две лица од општина Дебрца-Охрид позитивни на вирусот Ковид-19

Ексклузивно: Две лица од општина Дебрца-Охрид позитивни на вирусот Ковид-19

Translate (Eng):[gtranslate]

Шило Магазин ексклузивно дознава дека официјално во општина Дебрца има заболено две лица со вирусот Ковид-19. Како што дознавме едното лице е здравствен работник, а другото лице вработено во охридска бензинска….

Лицата кои се заболени се наоѓаат во домашна самоизолација со лесна клиничка слика, а исто така е земен бриз и од нивните семејства и луѓето со кои биле во контакт.

За Шило Магазин оваа информација ја потврдиja и вработените лица во општината.

РЕКЛАМА
- Реклами -