Запленети над 30.000 пиротехнички средства на Бит пазар

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и СВР Скопје вечерва (30.12.2020) на подрачје на Бит пазар на ул. 192 запленија над 30.000 парчиња пиротехнички средства,а во врска со случајоте приведени се две лица.

По документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here