16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија Запленети над 30.000 пиротехнички средства на Бит пазар

Запленети над 30.000 пиротехнички средства на Бит пазар

Translate (Eng):[gtranslate]

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и СВР Скопје вечерва (30.12.2020) на подрачје на Бит пазар на ул. 192 запленија над 30.000 парчиња пиротехнички средства,а во врска со случајоте приведени се две лица.

По документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

РЕКЛАМА
- Реклами -