34.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаЗабаваДевојки внимавајте: Нaјдобариот другар на Боки 13-ка, се враќа на ТВ екраните...

Девојки внимавајте: Нaјдобариот другар на Боки 13-ка, се враќа на ТВ екраните…

Нјдобариот другар на Боки 13-ка, модниот гуру Сергеј Варошлија повторно го гледаме на малите екрани, односно тој се враќа на нова фрекфенција или поточно на интернет.

Имено, од скоро на скопската Jingle TV модното шоу со Сергеј одново се емитува. Концептот не е нималку променет, се уште е оној стариот познат, по неговиот веќе виден и проверен терк: Или си топ или си фејк.

 

Може кој што сака да мисли за него, но едно е сигурно: Сергеј Варошлија е одличен познавач на модата, модните трендови и збиднувања во светот, а од друга страна тоа умее на забавен, оригинален и себесвојствен начин да и го пренесе на телевизиската публика.


Извор: Вистина.мк

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Кумановец два пати ја мажел малолетната ќерка за пари, сакал и трет но таа избегала и пријавила во полиција

Таткото на малолетна кумановчанка два пати ја мажел за пари. Се обидел истото да го направи и по трет пат се додека таа не...

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...