7.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаЗабаваИмаме нов peкopд: Typчин влезе во Гиниcoвата книга на peкopди за нajголем...

Имаме нов peкopд: Typчин влезе во Гиниcoвата книга на peкopди за нajголем нoc (Видео)

Мехмед Озурек, чиј нос е долг 8,7 сантиметри, рекол дека го исмевале затоа што бил дете, но подоцна сфатил дека тоа е негов адут.

Турчинот, кој го собори Гинисовиот рекорд за најдолг нос на светот, смета дека поради големиот нос има почувствителен мирис.

-Пријателите ме викаа „нос“ за да ме нервираат. Сепак, сфатив дека Господ ме направил ваков и научив да живеам со тоа како изгледам, рече тој.

Озурек е убеден дека може подобро да ги детектира мирисите поради големиот нос.

На пример, кога ќе влезам дома, веднаш можам да кажам што се зготвило тој ден – додава тој.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Групата на Палевски имала списоци за изнуди, киднапирања и ликвидации, тврди Ременски

Да се прошири истрагата за групата на Љупчо Палевски, зашто нивните дејства се еднакви на тероризам и истите имаат криминално минато за кое требало...

Курти бара најстроги казни за убијците на Вања

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Македонија и нарачаното убиство на 30-годишната Лиридона...

Македонските иселеници во Турција никогаш не ги заборавија своите македонски корени

Според Мустафа Кемал Узункаја, здружението на македонските иселеници ЕГЕ во изминативе години има преземено повеќе активности што се насочени кон зачувување на нивните македонски...

Македонската јавност се сеќава на случајот со малата Билјана Србиновска, чие тело исто така беше пронајдено во село Бразда, пред околу 33 години.

Македонската јавност се сеќава на случајот со малата Билјана Србиновска, чие тело исто така беше пронајдено во село Бразда, пред околу 33 години. До...