9.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаЗабаваТвит на денот: Членка на НАТО што не може да наплати сметки...

Твит на денот: Членка на НАТО што не може да наплати сметки за струја во Грчец, сака да и се спротистави на Русија.

Непоколебливиот став на министерката за одбрана Славјанка Петровска дека „поставувањето руски вооружени сили на границите со Украина е провокативно и влијае дестабилизирачки“ ја инспирира објавата на денот на Твитер, во која „главен јунак“ е скопското село Грчец.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Албанец одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик. (Видео)

Граѓанин одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик На социјалните мрежи се споделува видео на коешто се гледа како двајца македонски полицајци...

Да се врати средното полициско училиште, полицајците со сѐ послаб просечен успех!

Независниот полициски синдикат бара враќање на средното полициско училиште. Главна причина за тоа, е според нив, се послабиот просечен успех на кандидатите за полицајци во...

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...