Приведен украинец во Охрид- Агресивно се однесувал кон вработените и гости во хотел на кеј „Македонија“

На 05.07.2022 година во 01 часот во СВР Охрид е приведен Р.Ч.(42) од Харков-Република Украина.

Тој, претходно во хотелски објект лоциран на кеј „Македонија“ во Охрид, го нарушил јавниот ред и мир со агресивно и непристојно однесување кон вработените и присутните гости, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here