9.9 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаЗабаваИнфлуенсер на челото го истетовирал „Илон Маск“, надевајќи се дека милијардерот ќе...

Инфлуенсер на челото го истетовирал „Илон Маск“, надевајќи се дека милијардерот ќе го испрати на Марс

ИНФЛУЕНЦЕР од Бразил Родриго Америка го истетовирал името на својот идол Илон Маск – на главата. Метро пишува дека овој човек направил тетоважа за да го привлече вниманието на технолошки милијардер со надеж дека ќе го испрати на патување на Марс преку SpaceX.

Америка, која има речиси половина милион следбеници, рече дека новиот сопственик на Твитер е „инспирација“. „Она што тој го прави, сè што ќе прави, да ги носи луѓето на Марс, значи дека неговото име ќе остане запишано во историјата. Тој е мојата инспирација“, откри Америка за локалните медиуми.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...