17.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаЗабаваЌерката на Бил Гејтс објасни колку е тешко да имаш татко милијардер.

Ќерката на Бил Гејтс објасни колку е тешко да имаш татко милијардер.

Фиби вели дека ѝ пречи што луѓето создаваат теории на заговор за нејзиниот татко и избрзуваат до погрешни заклучоци, а убедена е и дека луѓето ја следат на социјалните мрежи само затоа што е ќерка на Бил Гејтс.

„Сигурна сум дека луѓето почнуваат да ме следат поради моето презиме и татко ми. На луѓето веројатно им е смешно да го видат татко ми како си игра со Боксболен. Но, штом ме следат, главно остануваат на мојот профил. И мислам дека остануваат затоа што објавувам многу за жените, здравјето на жените и слични работи“, изјави Фиби за The Information.

Фиби, исто така, рече дека нејзината мајка ѝ е „поддршка“и дека е „љубопитна“ за нејзиниот успех на социјалните мрежи и дека „разбира дека токму тука растат младите луѓе денес“.

„Татко ми објавува многу на социјалните мрежи, но тој самиот не ги следи другите луѓе“, рекла Фиби, истакнувајќи дека ѝ е доста од некои следбеници што ја критикуваат дека е во врска со темен маж. „Луѓе, 2023 година е и ме прашувате како тоа сум во меѓурасна врска“, се пожали Гејтс.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...