15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаЗабаваМиле Китич: Имам 72 години, и се‘ уште сум најголем заводник и...

Миле Китич: Имам 72 години, и се‘ уште сум најголем заводник и шмекер !!!

Фолк-пејачот Миле Китич е еден од најпопуларните изведувачи во неговата индустрија.
Тој го сними првиот албум во 70-тите години на минатиот век, а пресвртницата во неговата кариера беше соработката со „Јужни Ветар“.

Зад себе има богата кариера и многу хитови, од кои најголеми се „Кралицата на тротоарот“ и „Кило горе, кило доле“.

Иако е долго време на сцената, многумина не знаат дека Китич е роден на 1 јануари 1952 година и дека неговото вистинско име е Милојко.
ВИДЕО ТУКА

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...