29.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаМакедонијаТоше Зафиров: Уште како мал сакав да бидам обезбедување на некој „Главен“

Тоше Зафиров: Уште како мал сакав да бидам обезбедување на некој „Главен“

Во ‘Вчков поткаст гостуваше еден од попознатите бодибилдери и бизнисмени Тоше Зафиров. Разговараа за мотивацијата, правилниот начин на живот и како да се успее покрај сите пречки кои ги ствараат околината и конкуренцијата. Тоше раскажа за животните желби и за тоа дека уште од мал сакал да биде телохранител на позната личност или како што тоа го велел како дете, обезбедување на некој „главен“.
Раскажа и за професиите што ги работел, медалите и наградите што ги добиле заедно со сопругата Габриела, а подели и одлични совети како да се најде мотивација за вежбање и како да се фокусираме на водење на здрав начин на живот..

Целата епизода гледајте ја на следниот линк

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...

Тепачка помеѓу две семејства во Штип, полицијата приведе 11 лица

На 13.07.2024 во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишил од слобода З.М.(27), М.С.(29),М.К.(27), А.К.(24), М.К.(50), М.К.(30), Ш.К.(52), Е.Д.(43), Џ.Д.(23), А.Д.(25) и Џ.Ј.(28)...