Слаткаристика: Јас пушам јавно марихуана, но време е да се легализира !!!

Популарниот рапер Марко Слаткаристика повика на легализација на конзумирањето на марихуаната. Тој  моментално се наоѓа во Швајцарија и на својот ФБ профил напиша. „ Во Швајцарија канабисот е легална билка  Мора да учиме од тие што се попаметни т.е побогати од нас Времето е СЕГА

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here