25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Естрада Таткото на Тамара Велко Тодевски: Цела вечер не престанав да плачам од...

Таткото на Тамара Велко Тодевски: Цела вечер не престанав да плачам од среќа

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчеравечер во отвореното студио на „1Тв“ посветено на „Евровизија“ емотивно јавување во живо имаше Велко Тодевски, таткото на Тамара Тодевска.

Горд сум на Тамара, цела вечер не престанав да плачам од среќа. Тамара уште од мали нозе ја носев на фестивали, да игра, да пее. Таа ја сака музиката и знев дека еден ден ќе успее. Премногу сум горд на неа, рече тој во телефонскиот разговор.

РЕКЛАМА
- Реклами -