27.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Дебарца Успешно завршен уште еден проект во Општина Дебрца.

Успешно завршен уште еден проект во Општина Дебрца.

Translate (Eng):[gtranslate]

Во оваа општина е извршена регулација односно бетонирање на канал за наводнување во селото Злести, во должина од 400 метри.

Како што информира градоначалникот на Општина Дебрца, Зоран Ногачески, средствата во износ од 706.938 денари се обезбедени од Буџетот на општината за 2019 година.

РЕКЛАМА
- Реклами -