16 C
Ohrid
вторник, септември 29, 2020
Почетна Естрада Нас ни бајач не ни помага: ''Дечки го имаме новиот Мега Хит''...

Нас ни бајач не ни помага: ”Дечки го имаме новиот Мега Хит” (Инстаграм)

Translate (Eng):[gtranslate]

Пред некоја година ја имавме песната Фејзбук од групата Кисми, но бидеќи сега Инстаграмот е актуелен фолкерката Татјана реше да му посвети песничка. Песничката “Инстаграм” е дело на Горан Тодоровски и Бобан Мојсовски, а спотот беше сниман во студиото на ИН тв. Тања го пушти спотот откако е веќе вратена во Австралија, каде што живее заедно со сопругот Новица и децата.

Погледнете го спотот и слушнете го текстот. Коментарите ги оставаме на вас:

РЕКЛАМА
- Реклами -