7.6 C
Ohrid
сабота, март 2, 2024
ПочетнаЕстрадаЕлена Јовческа за прв пат оваа година ќе настапи на фестивалот ''Роса...

Елена Јовческа за прв пат оваа година ќе настапи на фестивалот ”Роса Фест”

Фолк-фестивалот „Роса“ годинава ќе се одржи, 29 ноември, петок, во МОБ. По повод 26-годишнината од постоењето на организаторот – радио „Роса“. Оваа година на фестивалската сцена ќе се појават најпопуларните имиња на македонската фолк естрада, меѓу нив е и добро познатата фолк изведувачка Елена Јовческа.Image may contain: 1 person, closeup

Елена ќе настапи со песната ”Чорбаџија” музика и аражман Бобан Мојсоски а автор на текстот е самата таа. Елена за Шило Магазин открива дека се работи за љубовно печалбарска песна која ќе стане хит за брзо време. Но дали ќе настапи со нејзиниот иструмент-”гајда” ни преостанува да видиме.Image may contain: 1 person, standing and shoes

Оваа млада прилепска убавица нема никакви корекции на нејзиното тело, за нејзиниот изглед и фризура како и секогаш тука е еден од најдобрите стилисти во Македонија а тоа е Алек Палада, кој ќе се погрижи и овој пат Елена да блесне на фестивалот. Елена која во периодов е најповеќе работно ангажирана на бројни приватни и јавни веселби како низ Македонија, така и надвор од неа, особено кај нашинците во дијаспората, а најмногу во прекуокеанските земји.Image may contain: 1 person, closeup

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...