12.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Естрада Тамара прогласена за најдобар интернационален артист на престижниот музички фестивал „Кенга Меџик

Тамара прогласена за најдобар интернационален артист на престижниот музички фестивал „Кенга Меџик

Translate (Eng):[gtranslate]

Тамара Тодевска со песната „Monsters“ вчера беше прогласена за најдобар интернационален артист на престижниот музички фестивал „Кенга Меџик“ во Тирана, Албанија.

„Monsters“ е авторско дело на Роберт Билбилов, Дарко Димитров и Лазар Цветковски, со текст на Коста Петров.

„Пресреќна сум. Оваа награда ја посветувам на моето семејство и на Македонија“, изјави Тамара при земањето на наградата која и беше врачена од овогодинешната претставничка на Евровизија за Албанија.

РЕКЛАМА

Во моментов Тамара го привршува нејзиниот трет студиски албум а до крајот на годината ќе биде промовиран и видео записот за „Monsters“.

- Реклами -