13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Естрада Миксот на Елена Јовческа и Стојне Николова руши рекорди на гледаност...

Миксот на Елена Јовческа и Стојне Николова руши рекорди на гледаност на Јутјуб

Translate (Eng):[gtranslate]

Фолкерките Стојне Николова и Елена Јовческа се одлучија да бидат во тренд и да снимат Mashup, и тоа исклучиво со домашни песни со цел да се зчува нашата македонска музика и македонските хитови.

За неполни два месци оваа песна е прегледале 120.000.

РЕКЛАМА
- Реклами -