6.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаЕстрадаМиксот на Елена Јовческа и Стојне Николова руши рекорди на гледаност...

Миксот на Елена Јовческа и Стојне Николова руши рекорди на гледаност на Јутјуб

Фолкерките Стојне Николова и Елена Јовческа се одлучија да бидат во тренд и да снимат Mashup, и тоа исклучиво со домашни песни со цел да се зчува нашата македонска музика и македонските хитови.

За неполни два месци оваа песна е прегледале 120.000.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...

Албанец одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик. (Видео)

Граѓанин одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик На социјалните мрежи се споделува видео на коешто се гледа како двајца македонски полицајци...