17.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаАвстралијаМакедонките најпопуларни-Уште една Македонка победи и освои ерген во австралиско реално шоу...

Македонките најпопуларни-Уште една Македонка победи и освои ерген во австралиско реално шоу – која е Ирена Србиновска?

Таа е природна, скромна, работи како медицинска сестра, потекнува од Битола, а живее во Мелбурн… Сега ужива во љубовта со „најпосакуваниот ерген“.

По Снежана Маркоски која победи на австралиското реално шоу „The Bachelor 2015“, го освои најпосакуваниот ерген и стапи во брак со него, сега уште една Македонка од Австралија се прослави на овој начин.

Ирена Србиновска (31) победи во шоуто „The Bachelor 2020“ и го освои срцето на Локи Гилберт, кој од сите девојки ја избра токму неа за своја партнерка.

Сега, по завршувањето на шоуто, тие уживаат во врската, кампуваат во природа и прикачуваат фотки на Инстаграм од заедничките мигови.

View this post on Instagram

Missed this big guy 🥰 @thebachelorau

A post shared by Irena 🌹 (@irena_srbinovska) on

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...