20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаЕстрадаМакедонската пејачка се огласи по силниот земјотрес во Австралија

Македонската пејачка се огласи по силниот земјотрес во Австралија

Македонската пејачка Татјана Лазаревска веќе неколку години живее во Австралија заедно со своето семејство. Деновиве, силен земјотрес од 5,9 степени според Рихтер со епицентар во близина на Мелбурн ја погоди Австралија. Како што пренесоа медуимите има само материјална штета, но што точно се случило во домот на Татијана Лазаревска?!

„Искрено за нас не е ништо ново. Ние знаеме како изгледа земјотрес, сме преживеале многу земјотреси, го преживеавме и овој. Се затресе малку куќата, јас бев во спална, а Новица во кујна вараше чај и јас почнав да викам – „Новица, Новица“. Тој вика – „Не се секирај, малку земјотрес“. Беше јако, добри сме, нема никави последици“ вели Лазаревска.

Скопје24

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...