4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаЗабаваНајвисокиот човек во светот со висина 2,51 метри, бара жена !!!

Највисокиот човек во светот со висина 2,51 метри, бара жена !!!

Султан Косен (39) е турски фармер кој боледува од гигантизам и акромегалија.

Неговата хипофиза е зафатена од тумор и лачи преголема количина на хормонот за раст. Благодарение на ова ретко пореметување, тој е највисокиот човек на светот според Гинис, висок е 2,51 метри..


Косен, има курдско потекло, вели дека со текот на времето се навикнал да биде толку висок, но признава дека тоа понекогаш му предизвикува тешкотии и непријатност.

Тој неодамна се развел од Сиријката Мерве Дибо која е висока 1.75 метри и отпатувал за Русија во обид да си најде сопруга која ќе му роди деца.

Во едно интервју тој изјавил дека најголем проблем со претходната сопруга била комуникацијата, бидејќи тој зборува турски, а неговата поранешна сопруга само арапски.

Косен е оптимист, вели дека за Русинките слушнал дека кога ќе се заљубат, вечно ги обожаваат своите избраници. Тој не верува дека ќе му биде тешко да си најде сопруга.

– Парите не ми се проблем. Би сакал да ја вратам идната жена во Турција. Живеам на историско место, на југоисток, но доста далеку од морето. Слушнав дека Русинките сакаат згодни, љубезни мажи. Би требало да биде лесно! – изјавил тој во едно интервју во понеделникот.

Извор: objektiv.rs

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...