На Андреа ѝ недостасувале само 20 поени да влезе во Финале.

Андреа Коевска ја освоила 11 позиција, на првата полуфинална вечер во Изборот за песна на Евровизија, што се одржа во Торино, Италија.

Податоците од гласањето покажуваат дека на изведувачката на нумерата „Circles“, малку ѝ фалело за да се најде во големото финале.

Според податоците, таа освоила 76 поени, од кои 56 од жири комисијата и 20 од телефонското гласање на публиката.

Вчера се одржа финалето на музичкиот натпревар, каде победи Украина со песната „Стефанија“.

Во финалната вечер учествуваа 25 држави.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here