18.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаПо кратка потера уапсен е и екс директорот на скопската Клиника за...

По кратка потера уапсен е и екс директорот на скопската Клиника за Онкологија. Н.В, кој беше еден од лекарите кој утринава не беше пронајден.

По кратка потера уапсен е и екс директорот на скопската Клиника за Онкологија. Н.В, кој беше еден од лекарите кој утринава не беше пронајден, неофицијално дознава „Фокус“.

Според нашите информации, тој бил пронајден некаде низ клиниката и му било навестено дека е лишен од слобода.

Претреси се направени и кај Н.Н., и Е.Џ. , кои „Фокус“ уште претходно ги објави во своите текстови.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...