Ѓоковиќ му го разубаве денот на едно дете во публиката

Ѓоковиќ со победа се врати на терените по повредата, тој го совлада Попирин со 2-0 во сетови, а по мечот направи еден пријатен гест.

Српскиот тенисер по завршување на мечот пешкирот му го даде на едно момче во публиката. Можеби за некои тоа не значи ништо, но кога ќе добиете било што од ѕвезда каков што е Ѓоковиќ тоа е денот на кој вечно ќе се сеќавате. Ова дете денеска сигурно ќе биде посреќно од своите врсници.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here