7.6 C
Ohrid
сабота, март 2, 2024
ПочетнаЗабаваЃоковиќ му го разубаве денот на едно дете во публиката

Ѓоковиќ му го разубаве денот на едно дете во публиката

Ѓоковиќ со победа се врати на терените по повредата, тој го совлада Попирин со 2-0 во сетови, а по мечот направи еден пријатен гест.

Српскиот тенисер по завршување на мечот пешкирот му го даде на едно момче во публиката. Можеби за некои тоа не значи ништо, но кога ќе добиете било што од ѕвезда каков што е Ѓоковиќ тоа е денот на кој вечно ќе се сеќавате. Ова дете денеска сигурно ќе биде посреќно од своите врсници.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...