25.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Естрада Охриѓанец им одржа лекција по пеење на''Ѕвездите во Гранд''

Охриѓанец им одржа лекција по пеење на”Ѕвездите во Гранд”

Translate (Eng):[gtranslate]

Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и 26 годишниот Александар Јосифовиски од Охрид.

Тој во првиот круг се претстави во песните „Једина“ од Владо Георгиев и „Угаси ме“ од Парни Ваљак.

Веднаш кога започнаа да пее жирито меѓу себе си коментираше дека тоа има убава боја на гласот и дека потсетува на Владо Георгиев.

РЕКЛАМА

По неговото претставување тој освои вкупно седум гласа односно ги доби сите гласови на жирито и досега тој е единствениот Македонец кој ги освои сите гласови.

Во бекстејџ го бодреа сопругата, тетката и неговата мајка која жирито кога ја виде беше изненадена од нејзиниот сексапил и веднаш ја повикаа да излезе на сцената.

„Мама вие изгледате подобро од пола естрада“ прокоментира Јелена.

Мајката на Александар, Елизабета на сцената отпеја дел од песна, а публиката и жирито ја поздравија со аплауз. Карлеуша која беше воодушевена од Елизабета истакна дека нејзиното име одговара и на стајлингот и на изгледот.

Александар за свој ментор го одбра Ѓорѓе Давид кој му порача на Македонецот дека му треба: „Ти ми требаш во овој вид на натпреварување и мора да го оправдаме образот “ истакна Ѓорѓе.

По овој коментар, Ѓорѓе се поздрави и ја бакна мајката на Алексаданр.

Како Ѓорѓе и Александар ќе се подготвуваат за следниот круг останува да видиме. Неговиот настап може да го подлегнете во видеото подолу на 38:45.

 

- Реклами -