6.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаЕстрадаОхриѓанец им одржа лекција по пеење на''Ѕвездите во Гранд''

Охриѓанец им одржа лекција по пеење на”Ѕвездите во Гранд”

Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и 26 годишниот Александар Јосифовиски од Охрид.

Тој во првиот круг се претстави во песните „Једина“ од Владо Георгиев и „Угаси ме“ од Парни Ваљак.

Веднаш кога започнаа да пее жирито меѓу себе си коментираше дека тоа има убава боја на гласот и дека потсетува на Владо Георгиев.

По неговото претставување тој освои вкупно седум гласа односно ги доби сите гласови на жирито и досега тој е единствениот Македонец кој ги освои сите гласови.

Во бекстејџ го бодреа сопругата, тетката и неговата мајка која жирито кога ја виде беше изненадена од нејзиниот сексапил и веднаш ја повикаа да излезе на сцената.

„Мама вие изгледате подобро од пола естрада“ прокоментира Јелена.

Мајката на Александар, Елизабета на сцената отпеја дел од песна, а публиката и жирито ја поздравија со аплауз. Карлеуша која беше воодушевена од Елизабета истакна дека нејзиното име одговара и на стајлингот и на изгледот.

Александар за свој ментор го одбра Ѓорѓе Давид кој му порача на Македонецот дека му треба: „Ти ми требаш во овој вид на натпреварување и мора да го оправдаме образот “ истакна Ѓорѓе.

По овој коментар, Ѓорѓе се поздрави и ја бакна мајката на Алексаданр.

Како Ѓорѓе и Александар ќе се подготвуваат за следниот круг останува да видиме. Неговиот настап може да го подлегнете во видеото подолу на 38:45.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...

Албанец одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик. (Видео)

Граѓанин одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик На социјалните мрежи се споделува видео на коешто се гледа како двајца македонски полицајци...