-0.1 C
Ohrid
сабота, јануари 22, 2022
Почетна Австралија Сиднеј - Македонија ја победи Јапонија и го освои купот на Арабската...

Сиднеј – Македонија ја победи Јапонија и го освои купот на Арабската Банка во Австралија

Translate (Eng):[gtranslate]

Екипата на Македонија од Сиднеј го освои купот на Арабската Банка Австралија и се закити со златен медал. За најдобар играч беше избран Џејмс Темелковски кој ја освои златната копачка.

Во организација на Арабската Банка на купот во Сиднеј учествуваа тимови од 16 земји во сениори и исто толку во јуниори под 16 години.

Македонија во финалето се сретна со екипата на Јапонија при што јапонците беа поразени со 1:0.

РЕКЛАМА

Второто место го зазеде екипата на Јапонија а третото место екипата на Палестина