28.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Заев честиташе победа без да ја спомене Македонија

Заев честиташе победа без да ја спомене Македонија

Translate (Eng):[gtranslate]

Заев вообичаено земјата ја именува Северна Македонија а вечерва не напиша ништо. Мислеше дека лесно дека ќе помине само со знамето на земјата.

Коментарите најдобро покажуваат што мислат граѓаните за неспоменување на името на земјата по големата победа против Украина.

РЕКЛАМА
- Реклами -