2.7 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаСветТрагедија во Мелбурн-Австралија: Maж намерно се самозапали во знак на протест против...

Трагедија во Мелбурн-Австралија: Maж намерно се самозапали во знак на протест против задолжителната вакцинација

Австралиец намерно се запалил себеси и својот автомобил во Мелбурн, најверојатно во знак на протест против задолжителната вакцинација, пишуваат медиумите во светот. Тој тоа го направил пред преплашените гости на еден ресторан во државата Викторија.

Мажот излегол од сребрен хечбек и се полеал себеси и автомобилот со бензин, а полицијата и пожарникарите помогнале со вода да го изгаснат пожарот.

Околу пет сведоци го држеле мажот, пред полицијата да го приклешти на земја.

Полицијата потоа го однела австралиецот со амбулантно возило кое го пренело во болница со повреди сериозни по живот.

„Кожата му гореше. Тој беше во пламен. Беше вон себе зборувајќи за задолжителната вакцинација“, изјавил еден сведок кој помогнал да се задржи човекот.

Лидија О’Конор вечерала во блискиот ресторан кога слушнала маж како вреска.

„Се полеа и себеси и автомобилот со бензин. Тоа беше намерно. Тој врескаше дека не сака ковид лични карти“, рече таа.

Полицијата во Викторија соопшти дека мажот бил префрлен во болница со повреди сериозни по живот, објавија медиумите.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...