19.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаМајката на убиеното дете од Прилеп моли за помош !!

Мајката на убиеното дете од Прилеп моли за помош !!

Маријана Димова, мајка на 14-годишниот Александар Димов, кој беше убиен во Прилеп, на социјалните мрежи побара финансиска помоч за да може да го направи споменикот на своето дете.

– Моли за помош да ги покријат погребалните трошоци и да можат да направат споменик, се вели во објавата..
Таа непосредно по таргедијата изјави дека уште во шок и не може да се помири дека детето и е починато. Таа тогаш посочи дека убиецот имал список со планирани убиства. Посочува дека на убиството претходел и физички напад.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...