Градоначалникот на Охрид Кирил Пецаков застанува во одбрана на Македонија.

Никакво национално чувство, а уште помалце љубов кон државата‼️
Никакви резултати, уништена Македонија во сите сегменти, димпломатски порази во сите полиња,посебно во полето на националното достоинство… И најбитното, СДСМ докажа дека е власт со силно државо-самоуништувачки нагон‼️
Ги повикувам вечерва да се приклучат од сите националности, вклучувајќи ги и поддржувачите на СДСМ, бугаризацијата на Македонија не е нешто за кое треба да се двоумите и да седите дома‼️
Ултиматум??? Не,БЛАГОДАРАМ‼️
-стои во ФБ објавата од градоначалникот Кирил Пецаков.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here