4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаСветПознатиот турски актер скршен од болка– Во терористичкиот напад во Истанбул загинале...

Познатиот турски актер скршен од болка– Во терористичкиот напад во Истанбул загинале неговата сопруга и ќерка

Ѕвездата на турските серии e уништен од болка. Во нaпaдот што се случи вчера во Истанбул животот го загубија 6 лица, меѓу кои сопругата и ќерката на познатиот турски актер Нуретин Учар.

Во нaпaдот животот го загубија сопругата Арзу Озсој и нејзината ќерка Јагмур Учар. Недолго по нападот се дозна дека тие се сопруга и ќерка на познат актер, попознат на домашната публика по серијата „Ертугрул“.

Актерот со скршено срце се прости од ќерката и сопругата преку социјалните мрежи, каде сподели фотографија од својата настрадана ќерка.

– Милост во грoбoт, почивај во мир, ќерко моја. Мојата ќерка, која го загуби животот во подмолниот нaпaд на Таксим, беше во Големата џамија „Шириневлер“ – напиша тој.

Оваа информација ја потврди турскиот продуцент и режисер, како и семеен пријател Мехмет Боздаг.

-Како резултат на предавничкиот бомбашки напад извршен од терористичка организација на улицата Таксим Истиклал, Арзу Озсој, скапоцената сопруга на Нуретин Учар, кој играше во серијата Дирили и Ертугрул. Господ да ја помилува сопругата, ќерката на нашиот актер. Изразувам сочувство до нашиот колега и роднините на маченикот. Уште еднаш на повредените им посакувам брзо закрепнување. Сочувство до нашата нација – напиша актерот на социјалните мрежи.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...