2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаЕстрадаСе самоуби бугарскиот пејач Денис Теофиков, фрлаќи се од тераса...

Се самоуби бугарскиот пејач Денис Теофиков, фрлаќи се од тераса…

Бугарскиот пејач Денис Теофиков, загина по пад од 7 кат од зградата во која живеела неговата девојка Алекса. Тажната вест ја пренесоа неговите колеги Лорена и Антонио. Засега причината за падот не е позната, а медиумите пренесоа дека таа се случила во близина на Царско село.

Денис со Алекса, која наводно била шминкерка, бил во врска само неколку месеци, а претходно се забавувал со неговата колешката Десита.

„На 21 година не напушти еден од најдобрите млади изведувачи на музичката куќа „Пајнер“. Засекогаш ќе остане во нашите срца како младо и бескрајно талентирано момче кое за кратко стана идол и успеа да доминира кај публиката со својата харизма и целокупните хитови. Буквално блескаше на сцената“, рече неговата колешка Лорена.

Компанијата „Пајнер“, која го продуцираше младиот пејач, ја потврди тажната вест, но не ја откри вистинската причина за смртта.

„Секогаш ќе се сеќаваме на енергијата што ја внесуваше во сè што правеше, а особено во музиката, енергијата што ја даде на сите нас. Со голема тага се разделуваме со тебе Денис. Но ти остануваш засекогаш во нашите срца“, рекоа од „Пајнер“.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...