15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаСветПијан поштар делел пензии во кафеана, а гостите се степале кој...

Пијан поштар делел пензии во кафеана, а гостите се степале кој ќе земе повеќе пари…

Во Бијелина е уапсен поштарот Никола Б., откако пијан почнал да дели пензии во кафеана во овој град, а гостите се степале кој ќе земе повеќе пари.
Како што пренесуваат порталите од Република Српска, поштарот толку се напил, па во еден момент ја отворил торбата во која имал неподелени пензии и почнал да им дели пари на гостите.

Во еден момент дошло до расправија меѓу гостите, по што тие се истепале, па во кафеаната дошла полициска патрола и го однела поштарот во станица.

Инаку, полицијата поради овој инцидент го повикала на информативен разговор и директорот на поштата од Бијелина.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...

Фалсификуваните евра внесени во Косово се печатени во Македонија

Ова тврдење се наведува во синоќешното соопштение на Обвинителството, по повод неговото барање за одредување едномесечен притвор за шестмината уапсени, од кои тројца македонски...